Halluks Valgus Ameliyatına Hazırlık

ayak2

Halluks Valgus Ameliyatına Hazırlık

Doktorunuzla birlikte cerrahi tedavi ve cerrahi tipine karar verdiniz. Ameliyatın zamanlamasına karar verdiğinizde doktorunuz kullandığınız ilaçlar konusunda bilgi isteyecektir. Genel olarak aspirin ve benzeri ilaçların kan sulandırma özellikler ameliyat sonrasında kanamanın uzun süreli olmasına yol açabilmektedir. Doktorunuz, ameliyattan 5-7 gün önce bu tür ilaçları kesmenizi isteyebilir. Yine eğer Dahiliye, Nöroloji yada Kardiyoloji doktorunuz bu sürede başka bir kan sulandırıcı kullanmanızı önerirse bundan doktorunuzu haberdar ediniz.

Halluks Valgus Ameliyatına Hazırlık

Bundan sonra ameliyatın gerçekleştirleceği hastane seçimi yapılacaktır. Ortopedi Doktorum Kliniği birçok özel hastane ile anlaşmalıdır. Hastane seçimini takiben tercihen ameliyattan 2 gün- 2hafta öncesi bir zamanda ameliyatınızın planlandığı hastanedeki anestezi doktorunca değerlendirilerek tetkiklerinizin yapılması gerekecektir.

Ortopedi Doktorum Kliniğinin anlaşmalı olduğu hastanelerin hemen tamamında ameliyat saatinizden 2 saat önce hastanede olmanız yeterli olacaktır. Ameliyat öncesi 6 saat aç kalmanız gerektiğini unutmayınız.

Ameliyat için hastaneye gelmeden önce ameliyat olacağınız ayak tırnaklarınızdaki oje veya cilaların çıkarılmış olması önerilir.

Cevap yazın