Halluks Valgus ve Cerrahisi

Mini İnvaziv Teknikle Halluks Valgus Ameliyatı

Mini İnvaziv Halluks Valgus Ameliyatı
tarafında yazıldı Kerem

Mini İnvaziv Teknikle Halluks Valgus ameliyatında, mini invaziv yada mini open da denilen neredeyse kapalı ameliyat ile çok başarılı sonuçlar almaktayız. Özel cerrahi aletler ve radyografi kullanılarak yaptığımız bu ameliyat, belli bir deneyim gerektirmektedir.

Mini İnvaziv Teknikle Halluks Valgus

Mini invaziv tekniğin açık halluks valgus ameliyatına göre birçok üstünlüğü mevcut. Özellikle yapılan kesinin 1-2 cm arasında çok küçük olması nedeni ile cerrahi yapılan bölgede dokularda zedelenme minimal olduğundan iyileşme daha çabuk ve çok daha az ağrılı olmaktadır. Hastalarımız ameliyat günü herhangi bir koltuk değneği veya walker dediğimiz yürüteçe ihtiyaç duymadan yürümektedirler.

Halluks Valgus Ameliyatı

Mini İnvaziv Teknikle Halluks Valgus ameliyatı

Bu tip ameliyattan sonra çevre dokularda yapışıklık çok daha az olduğu için başparmak eklem hareketleri korunmakta ve hastalar parmaklarını daha rahat hareket ettirebilmektedirler.

Mini open Halluks Valgus ameliyatının bir diğer avantajıda kozmetik görünüm olarak cerrahi kesinin çok küçük olması ameliyat izinin de belli belirsiz olmasını sağlamaktadır.

Prof.Dr.Şeref Aktaş, Mini İnvaziv Teknikle Halluks Valgus operasyonu yaptığı hastalarında başarılı sonuçlar bildirmektedir.

Mini İnvaziv Halluks Valgus Ameliyatı Öncesi

Mini İnvaziv Halluks Valgus Ameliyatı Öncesi

Hallus valgus mini invaziv

Halluks Valgus Ameliyat Öncesi

Mini İnvaziv Halluks Valgus Ameliyatı Sonrası

Mini İnvaziv Halluks Valgus Ameliyatı Sonrası

İlginizi çekebilir..

Kerem

4 soru & cevap

    • Ameliyat ücretleri uygulanacak ameliyat tipi, kullanılacak malzeme ve ameliyatın yapılacağı hastaneye göre farklılık gösterebileceğinden muayene edip radyografilerinizle değerlendirmediğimiz hastalara yanıltıcı olmamak açısından ücret bilgisi verememekteyiz.

      • Ben seda güvel ben işitme engelliyim ve eskisehirdeyim eskisehirdeki özel hastanesinde 2 ay önce ayak hallukx valgus ameliyat oldum ve 4 adet vida taktirdi kemik kestirdi ama biraz kötü oldu yani düzelme yapmadi ve güzel yapmadı ayni yamuk var ne yapacağımı bilemiyorum ve aglıyorum tekrar ameliyat olabilir miyim ne olur bana yardım ediniz bana mesaj yazınız

        • muayene ve radyografileriniz değerlendirilerek bir tedavi planı yapılabilir.

Cevap yazın